1.Kapitola - Omamný nástup

20. ledna 2007 v 14:17 | mariana |  Láska pro každého
1.Omamný nástup
Byl konec června a kouzelnický svět žil v napětí. V Bradavické škole čar a kouzel došlo při poháru tří kouzelníků k úmrtí. Ministerstvo to uzavřelo jako nehodu, ale Harry Potter tvrdil něco jiného. Podle něj se vrátil Vy víte kdo. Spousta lidí tomu nechce věřit, neboť ministerstvo toto tvrzení nepotvrdilo. Spíše ho vyvrátilo. Jediný, kdo se ho zastal byl Brumbál. Ten mu věří a co my ostatní? V poslední době se rozšířili útoky zamaskovaných kouzelníků. Spousta lidí se domnívá, že to jsou smrtijedi na svobodě. Nic takového se zatím nepodařilo dokázat. Vždy zmizí bez jediné stopy.
Na stanici metra Elcross byla jako vždy spousta lidí. Byla špička, takže mudlové právě cestovali z práce domů. Najednou se ozvalo několikrát PRÁSK a v davu se objevili lidé v dlouhých černých pláštích a v maskách. Okamžitě začali do mudlů pálit různé kletby. Omračovali, mučili a zabíjeli. V metru zavládla panika. Každý se od sud rychle pokoušel dostat. Všude byl křik, kouř a spousta hysterických lidí.
Byl pátek, takže na ústředí bystrozorů nebylo moc lidí. "Máme tu útok!" Vykřikl někdo. "Potřebujeme posily." Chytil se toho Kingsley Pastorek. "Většina je pryč mimo město." "A Tonks?" "Chystá se na tu párty." "Zavolej ji. Řekni jí, ať má omamný nástup. Že jsem ti to nařídil." Dodal, když viděl jeho vystrašený obličej. Vždy byla velmi nerada, když ji někdo rušil z volna, ale nejvíc nesnášela, když měla dělat omamný nástup. Kingsley se s ostatními okamžitě přemístil. V metru bylo asi patnáct zakuklenců. Bystrozorů byla ani ne polovina. Za několik minut jim přišli na pomoc lidé z fénixova řádu. To je tajná organizace, kterou obnovil Brumbál po návratu Voldemorta. Jsou to lidé, kteří bojují proti němu. I s posilou však pomalu, ale jistě prohrávali. Smrtijedi se před ničím jen tak nezalekli. Vždyť se jim vrátil jejich mistr a oni mu chtěli dokázat, jak věrně mu slouží. Najednou se doprostřed boje přemístila překrásná žena. Měla překrásně modré oči a dlouhé blond vlasy, které se jí jemně vlnily po zádech. Na sobě měla bílé letní šaty nad kolena a boty na podpatcích. Působila na všechny jako víla. Smrtijedi okamžitě strnuli a pozorovali každý její pohyb. Nemohli z ní spustit oči. Členové řádu na tom byli stejně. Jediní, kdo jejímu kouzlu nepodlehl, byli bystrozorové. Ti využili nepozornosti a všechny zakuklence omráčili a spoutali. "Díky. Jsem rád, že jsi přišla." Přišel k ní Kingsley. "Nemáš zač. Měl jsi štěstí, že mě ještě zastihli doma. Navíc jsem si nebyla jistá, jestli tohle.." mávla rukou na svůj zjev. "..považuješ za dost omamný nástup." Kingsley se rozchechtal. "Vypadáš skvěle. Byli z tebe úplně vedle. A nejen oni." Mrkl na členy řádu, kteří na ni vyjeveně zírali. "Tohle přesně jsme potřebovali. Mimochodem, proč takhle nenosíš častěji?" Zeptal se z hecu. "Abych tohle mohla nosit, musela bych buď pracovat sama nebo proklít mužskou populaci na ministerstvu." "To máš pravdu. Hele, nešla bys na večeři? Nemusí to být rande, jen jako dva přátelé." Dodal rychle, když tušil, že by stejně řekla ne. "No, můžeš mě pozvat na oběd za tuhle službičku." Svolila na konec. "Tak co v pondělí?" "Fajn. Už musím." S hlasitým prásk se přemístila pryč. "Páni Kingsley, kdo to byl?" Vydechl Remus Lupin. "To byla jedna bystrozorka. Měla dnes volno, ale naštěstí se jim ji podařilo sehnat." "Tyhle nástupy má častěji?" Zeptal se Moody. "Jistě. Používáme ji jako volavku. Také se tak často maskuje. Skvělá bystrozorka, i když trochu nešikovná." "Jak to myslíš?" Zeptala se Hestie Jonesová, jediná členka, která po setkání z ní byla v pohodě. "No, vždycky o něco zakopne, něco na sebe převrhne nebo něco takového. Celá ona."
Dny pomalu ubíhali a byla tu porada řádu. Kingsley, jako člen řádu na ní nesměl chybět. "Kingsley, slyšel jsem pění ód na tvou kolegyni, co vám před pár dny pomohla." Začal Brumbál. "Myslíš si, že by se k nám mohla přidat? Potřebujeme co nejvíc šikovných lidí." "Nevím, jestli by to přijala Brumbále, ale zeptat se můžeme. Je to príma holka. Její rodina patří k těm hnusným, ale už její matka se jich zřekla." "Páni, ta musela mít odvahu." Řekl Sirius Black, majitel domu, ve kterém bylo ústředí. "Stejně jako ty." Přisvědčil Kingsley. "Co má společného se mnou?" Nechápal. "Její matka se jmenovala Andromeda Blacková, tedy než si vzala Teda Tonkse." "Nymfadora." Vydechl Sirius s úsměvem. "Nevěděl jsem, že to dotáhla až na bystrozorku." "Nymfadora Tonksová je velmi schopná bystrozorka. A navíc to její metamorfomágství." Pokračoval Moody. "Byla to vážně ona v tom metru?" Otočil se na Pastorka. "Ano. Poslal jsem pro ni a vzkázal ji, ať udělá omamný nástup. Výsledek jste viděli." "A já si myslel, že to byla víla." Dodal Bill. "Jedna ti nestačí?" Zeptal se ho otec a narážel tak na jeho přítelkyni. "V tom případě je rozhodnuto. Kingsley můžeš se jí zeptat?" Zakončil debatu Brumbál. "Jistě."
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Elvíra Elvíra | E-mail | Web | 20. ledna 2007 v 22:17 | Reagovat

Tak s tím omamným nástupem, to mě poslalo do kolen:D ještě teď se směju:) doufám, že brzy přidáš pokračování;)

2 mariana mariana | Web | 20. ledna 2007 v 23:23 | Reagovat

Díky. Chci se zeptat, jestli si tě můžu přidat k oblíbeným stránkám?Tvé povídky jsou taky super.Čekám pokračování Dvojčat a HP :-)

3 Elvíra Elvíra | E-mail | Web | 21. ledna 2007 v 16:09 | Reagovat

Jasně že můžeš, taky si tě přidám:)

No, pokračování k oboum povídkám... nemám tucha, kdy budu mít nějakou pořádnou inspiraci, ale snad brzo;)

4 Višnu Višnu | Web | 3. července 2009 v 14:45 | Reagovat

Moc hezký začátek.
Uvidíme pokračování :-)

5 snape anonym snape anonym | 3. ledna 2011 v 12:21 | Reagovat

hihihihihihihihihii

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.