3.Kapitola - Harry, řád a Vánoce

19. ledna 2007 v 14:26 | Mariana |  Bystrozorka Tonksová

3. Kapitola - Harry, řád a Vánoce

Tonksová si na řád zvykla rychle. Zasvětili jí do plánu, který znali všichni. Zapojila se do hlídek, jak jen to šlo, a protože hlídkovali na několika místech, byla pokaždé jinde. S Řádem jakoby našla svůj chybějící život. Po práci se už nenudila. O zábavu měla postaráno.
Na prázdniny do Řádu přijely i děti Weasleyů. Fred a George, vždy plní šprýmů, Ron, Harryho nejlepší kamarád a Ginny, jediná dcera. Pár dní po nich přijela i Hermiona. Všichni si Tonksovou rychle oblíbili, tak jako ona je.
V polovině prázdnin se přihlásila k Harryho doprovodu. K Harrymu se přemístili. Šla mu pomoci s balením a potom letěli na košťatech až do Londýna. Cesta proběhla v klidu. Hned jak přišli, začala porada. Tonksová se postupně mnohem lépe seznámila s Harrym a musela uznat, že na to, co ten kluk prožil, je moc fajn.
Prázdniny uběhly jako voda a děti odjížděly do Bradavic. Jak ráda by se tam zase vrátila. S Molly a Siriem odvedli Harryho bezpečně na nádraží. Od toho incidentu v červnu se noviny pustili do odporné kampaně proti Harrymu a Brumbálovi. Každý den tam o nich byla nějaká zmínka. Ač by to ráda kritizovala, nemohla. Věděla moc dobře, že na ministerstvu nikdo nesmí vědět, že je na straně Brumbála. Byla přece členkou nelegálního řádu. Popletal si teď na ministerstvu dával hodně velký pozor. Sebemenší náznak by znamenal konec její kariéry, ne-li Azkaban.
Aby měl Popletal větší moc nad Bradavicemi, poslal tam Dolores Umbridgeovou. Tonksová ji znala. Vždy, když ji viděla, vzpomněla si, jak je tahle ženská podobná ropuše. Nesnášela ji.
Většina služeb se teď týkala ministerstva. Hlídali odbor záhad, aby se tam nedostal nikdo ze smrtijedů. Strážili, jak řekl Sirius Harrymu, nějakou zbraň, něco, co posledně neměl. Byla to věštba, která se týkala Harryho a Voldemorta. Každý byl zvědavý, co v ní asi je.
Nedávno na hlídce chytli Sturgise. Nikdo z řádu nepochopil, co se stalo. Byl vždy opatrný a měl neviditelný plášť. V novinách bylo, že ho dostali, když se pokoušel dostat do dveří k přísně utajeným prostorám. Dostal za to šest měsíců v Azkabanu.
Měsíce pomalu utíkaly a přiblížily se Vánoce. Pár dní před svátky se stalo něco hodně divného. Harrymu se zdál sen, že je had a pokousal Artura. Naštěstí to šel říct Brumbálovi, který rychle podnikl patřičné kroky. Všechny Weasleyovy poslal i s Harrym na ústředí. Molly jim ráno přišla říct, jak to s ním vypadá. Kousnutí se nechtělo zahojit. Ten had musel mít ve svých zubech nějaký speciální jed. Tonksová, ještě s několika členy dělala doprovod, když šli navštívit Artura k Mungovi. Naštěstí se během pár dnů uzdravil a pustili ho domů.
Tonksová strávila Vánoce na Grimmauldově náměstí. Bylo to po dlouhé době, kdy je neslavila sama. Samozřejmě, že nechybělo obvyklé vánoční nakupování. Molly koupila novou kuchařku, Arturovi knížku o mudlovských věcech, Siriusovi knížku Rady do domácnosti, Remusovi krásný kaštanový svetr, Harrymu knížku k obraně do jeho kroužku BA a zbylým Weasleyovým dětem různé knížky podle zájmu.
Vánoce probíhaly velmi klidně, jen Siriusovi se nějak nezdála ta kniha.
"Nymfadoro, proč jsem já nemohl dostat svetr a Remus tu knížku? K němu by šla líp."
"Neříkej mi tak. Myslím, že Remus se v domácnosti vyzná líp než ty. A navíc tobě by ten svetr neladil k očím. Zato Removi jo."
"Ts, odkdy víš jaké má Remus oči, co?" Tonksová se pousmála.
"Kdybys nebyl má rodina, řekla bych, že na něj žárlíš."
"Mám snad na co?" Pozoroval ji zkoumavě.
"No, já nevím…"
"Tonksová, prosím tě, nech toho, jinak se tu na mě bezdůvodně vrhne," ozval se Remus.
"Promiň Remusi, ale baví mě ho provokovat," odpověděla a hodila po něm milý úsměv. Remus z ní byl velmi zmatený. Mohla k němu cítit to, co on k ní?
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Višnu Višnu | Web | 3. července 2009 v 13:04 | Reagovat

Remusi, trochu odvahy, budeme ti držet palečky :-)

2 Kika Kika | Web | 21. března 2010 v 9:07 | Reagovat

znovu souhlasím s Višnu! xD Jinak je to pěkné...

3 snape anonym snape anonym | 1. ledna 2011 v 2:32 | Reagovat

hmmm... kdo by řek, že budeš kopírovat knížku...?

4 Moony Moony | Web | 15. března 2013 v 13:54 | Reagovat

:D Siriovi knížku? :D to nejde dohromady :) ale představa jak se Sirius vrhá na Rema :D no tak to je gól :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.