3.Kapitola - Přítel

24. ledna 2007 v 16:12 | mariana |  Láska pro každého

Přítel

Ráno bylo velmi zajímavé. Oba se pomalu probouzeli a snažili se srovnat s bolestí hlavy. Pak pro ně následoval další šok, když zjistili kde a s kým leží. "Dobré ráno." Zmohl se nakonec na slovo. "Dobré." Odpověděla. "Asi jsme to včera trochu přehnali." Zhodnotil. "Pořádně přehnali. Já obvykle taková nejsem. Vážně." "Já taky ne. Co jsi to se mnou udělala?" "Já s tebou?" Usmála se. "Spíš, co ty se mnou." Oba se rozesmáli. Podívala se na hodinky. "Musím jít. Potřebuji se trochu vzpamatovat." "Jasně, chápu." Sundal z ní ruku a tím jí pustil ze sevření. "Bylo mi s tebou fajn." Řekla, když se zvedala. "Mě s tebou taky. Někdy to zopakujeme, ne?" Zkusil to. "Jo, budu ráda." Krásně se na něj usmála. "Ale příště to nesmíme tak přehnat, jinak mě to asi zabije. Taky nevypadáš nejživěji." Zhodnotila. "Kyselý okurky, to je nejlepší způsob." "Vyzkouším. Tak ahoj." Rozloučila se. U dveří se otočila. "A v sobotu v osm v tom baru?" Zeptala se. "Budu se těšit." S tím za sebou zavřela dveře a přemístila se k sobě domů. Tam naštěstí měla dost lektvaru proti kocovině. Už dlouho to takhle nepřehnala.
Následující týden chodila ve velmi dobré náladě. Těšila se na sobotu.
V sobotu se proměnila do té podoby a vyrazila do baru. Tentokrát na sobě měla červené šaty ke kolenům. "Ahoj." Pozdravila ho. Otočil se a překvapeným výrazem si ji prohlížel. Moc jí to slušelo. "Ahoj. Vypadáš skvěle." Ohodnotil ji. "Díky." Malinko se začervenala. Večer trávili velmi příjemně. Tentokrát to nepřehnali, ale spíš se snažili poznat jeden. Navzájem se představili jako Nikol (Tonks) a René (xxx-prozatím). Nakonec jí René doprovodil domů, ale přespat šel k sobě. Oba se spolu cítili velmi dobře.
Od té doby se svět Tonks změnil. Pořád byla ve velmi dobré náladě a jen tak něco ji nerozhodilo. Její změny si všimli i v řádu. Ochotně brala jakoukoli službu, tedy kromě víkendu, který chtěla mít z nějakého důvodů volný. Všichni se jí divili. Chodila do práce, kde dostávala dost zabrat, a potom si klidně ještě brala hlídky. V půlce prázdnin to už Sirius nevydržel a zeptal se jí, co se děje. "Proč?" Nechápala. "V poslední době jsi nějaká usměvavá, nic tě nerozhodí, klidně si bereš i několik hlídek. Tedy kromě víkendu. Takže?" "Takže nic. Jen mám dobrou náladu." "A co ji způsobilo?" Nedal se odbýt. "Nevěděla jsem, že člověk potřebuje něco k tomu, aby měl dobrou náladu." "Ahá." Došlo mu. "Co ahá." "Něco mi došlo." A co ti došlo?" "Našla sis přítele." Tonksová, která právě pila se zakuckala a máslový ležák rozlila po stole. "Jak jsi na to přišel?" Zmohla se na slovo. Sirius se zazubil. "Jsi klidnější, občas vypadáš zasněně, necháváš si volné víkendy a navíc, když jsem to řekl, málem ses udusila." "Ty jsi mi ale detektiv." "Takže je to pravda." Křikl radostně. S tím se na něj otočili ostatní lidé v kuchyni. "Co je pravda?" Zeptala se Molly. Než ho Tonksová stačila zadržet, řekl nahlas. "Tonks si našla přítele, proto se tak změnila." Všichni se na ni překvapeně podívali, až zrudla jako rajče. "A jaký je?" Zeptala se Molly. "Moc fajn." Zamumlala. "Nenapínej nás a povídej." Popoháněl ji Sirius. "A co chceš vědět?" Nechápala. "No jak vypadá, jak se jmenuje, jak se chová a podrobnosti o něm. Třeba, kde jste se setkali." Tonksová se uchechtla. "A ty si vážně myslíš, že ti to řeknu? To teda ne. Pak začnete můj soukromý život probírat na schůzích a ještě by jste mi to zakřikli." "Takže je to vážný?" Nedal se odradit. "Jo, příští sobotu se bereme, protože jsem ve druhém měsíci těhotenství a dítě potřebuje otce." Pronesla kousavě. Všichni až na Siria se dali do smíchu. Jasně pochopili, že o tom nechce mluvit. "To myslíš vážně?" Zeptal se šokovaně. Na to se všichni dali do dalšího smíchu. "To byl vtip." "Ale dost blbej." "A co jsem ti měla říct? Že nevím jestli je to mudla nebo kouzelník? Nebo že jsme se seznámili na tahu? Vlastně ani neví, že jsem čarodějka." "Takže takhle to je." Usmál se. Dostal z ní alespoň nějaké informace. Tím jejich debatu prozatím odložili.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Elvíra Elvíra | E-mail | Web | 24. ledna 2007 v 21:52 | Reagovat

Moc dobrý, jenom se mi to začíná víc a víc motat:))

2 mariana mariana | Web | 24. ledna 2007 v 22:01 | Reagovat

A vo tom to je...Neboj, jednou se to rozplete. Alespoň myslím :-)

3 NyJa NyJa | Web | 25. ledna 2007 v 18:28 | Reagovat

super už se těším na další :)

4 Višnu Višnu | Web | 3. července 2009 v 14:58 | Reagovat

Já se těšim, až se to rozplete.
Moc dobře to Siriusovi vysvětlila. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.