6.Kapitola - Osudové zjištění

29. ledna 2007 v 9:07 | mariana |  Láska pro každého

Osudové zjištění

Další dny už byly lepší. René se zase choval normálně, i když si všimla, že ji častěji pozoruje a všímá si každého jejího kroku. Dny pomalu utíkaly. Sirius se pokoušel od Tonks ještě několikrát zjistit, kdo je vlastně její přítel. Vždy se jen tajemně usmála, ale nic mu neřekla. Nakonec se přestal pokoušet něco zjistit. Od té doby ji jen pozoroval, jak je šťastná. Ke konci října dostala s Kingsleym na víkend úkol. "Ale já mám službu." Oznámila mu hned. Teď už si služby brala kdykoli, i přes víkend. "Tak si ji vyměň. Potřebuju tě tam." "Jenže s kým? Moody, Molly, Artur ani Mungus nemůžou." "A co Remus?" Zeptal se. "Vidíš, to mě nenapadlo. Jenže nevím, kde ho najít." "Já jo. Má malý byt v Londýně. Můžem za ním zajít hned. Co ty na to?" "Dobře. Ale povedeš mě." Podala mu ruku a spolu se přemístili do postraní uličky Londýna. Vyšli z ní a zamířili do blízkého domu. Tonksová se kolem sebe rozhlížela. Tady už někdy byla, jen si neuměla vzpomenout kdy a s kým. Vešli do domu a vyšli do druhého patra. Tam se zastavili před dveřmi a Kingsley zaklepal. Než přešel Remus otevřít, Tonks se rozhlížela kolem s krajním podezřením. Znala tady každý kout téhle chodby. Vypadá to přesně jako u Reného. Své podezření si nechala pro sebe a dělala, jako že je tu poprvé. Remus otevřel a pozval je dál do svého malého bytu. Její podezření se začala vyplňovat. Ten byt byl naprosto stejný, jako ten který zná. Může být Remus a René, jedna a tatáž osoba. Pak jí došel ten večer, kdy mu řekla o svých schopnostech. Jak se tehdy zarazil a jak ji od té doby pozoruje. Měl podezření, pozoroval ji, aby zjistil jestli je to náhoda nebo je to ona. Nevadilo jí, že jí neřekl, že vypadá jinak. Vždyť to skrývali oba. Ranilo jí, že ji neřekl, že je vlkodlak (i když proti tomu nic neměla) a hlavně jeho podezření. Vždyť tušil, že to může být ona. Proč jí to neřekl. Pak si ale vzpomněla na Siria. Co by asi řekl tomu, že chodí s Remem. Chodí..ona s ním spí. Byl by to pro něj šok. No a pak by ho nejspíš zabil. Při tom pomyšlení se musela v duchu uchechtnout. Když o tom dál přemýšlela, vlastně by jí nevadilo, jestli by to byl Remus. Je to moc fajn člověk a oba si vždy rozuměli.
Z přemýšlení ji vytrhli hlasy. "Posaďte se prosím. Tak co potřebujete?" Zeptal se. Slova se ujal Pastorek. "Víš, dostali jsme od Brumbála takový malý úkol na celý víkend, jenže Tonks má službu. A nikdo nemůže, tak nás napadlo, jestli bys to nevzal ty." "Jo, klidně, tenhle víkend můžu." Souhlasil. Tonksová je celou dobu pozorovala. Dávala si dohromady všechny informace. Všechno jí došlo. Co když s ní už nebude chtít chodit, když zjistí, kdo je. Najednou jí přepadl strach a obavy. Aniž by to pociťovala, začala najednou blednout. Pak jí přepadla náhlá nevolnost. "Tonks!" Vyhrkl Kingsley a už se nad ní oba skláněli. "Co je ti?" Zeptal se Remus. "Jen..jen se mi udělalo najednou špatně. Neměl bys panáka?" Zeptala se zemdleným hlasem. "Jistě. Hned ti ho donesu." Vstal a přešel ke kuchyňskému koutu, kousek od jejího křesla. Celou dobu ho pozorovala. Otevřel skříňku, vytáhl skleničku a pak zamířil na druhý konec, odkud vytáhl láhev a nalil jí. V tu chvíli bylo všechno jasné. Než se otočil, Tonks se přeměnila do podoby Nikol. "Tonks, co to děláš?" Nechápal Pastrorek. Remus vzal skleničku a otočil se na ně. V tu chvíli ztuhl. V křesle seděla pobledlá Nikol. Jeho Nikol. Jeho podezření bylo pravdivé. Pořád se snažil sám sebe přesvědčit, že je to blbost, ale teď se to potvrdilo. Upustil skleničku a ta se s hlasitým prásk roztříštila o podlahu a alkohol se rozlil. Tím Tonks potvrdil její domněnku. Je to on. To jí znělo v hlavě. "Pane bože." Uniklo jí. Pak se najednou rozhodla a přemístila se pryč. Nechala tam oba překvapeně koukat.
"Sakra, co se tady děje?" Nechápal Kingsley. Celou dobu je oba pozoroval. Přišlo jí špatně, jakmile viděla jeho byt a jemu jakmile se proměnila. "Já..já nevím." Snažil se to zamluvit Rem. "Nelži. Vidím ti to na očích. Co se mezi vámi stalo?" Bylo ticho. "Musím si s ní promluvit." Řekl nakonec Remus. Kingsley jen přikývl a oba se přemístili. Každý někam jinam. Remus se přemístil přímo před dveře Nikol. Zaklepal a čekal. Z bytu se nic neozvalo. Neodpověděla, ale věděl, že tam je. "Prosím otevři. Vím, že tam jsi. Musíme si promluvit a ty to víš." Promluvil na dveře a doufal, že mu otevře. Chvíli se nic neozývalo, ale pak najednou uslyšel kroky a Tonks mu otevřela dveře. Chvíli si koukali do očí. Bylo vidět, že to ani pro jednoho není příjemná situace. Vždyť si navzájem celé ty měsíce lhali. I když jim spolu bylo dobře, dal se jejich vztah zachránit přes tu haldu tajemství a lží?
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 mariana mariana | Web | 29. ledna 2007 v 9:08 | Reagovat

Předposlední kapitolka. Blížím se do finishe.

2 NyJa NyJa | Web | 29. ledna 2007 v 18:40 | Reagovat

ježiši já jse napnutá jak kšandy... jen doufám,  že neprasknu do doby než tu bude nová kapitolka to bych nevěděla jak to dopadlo a asi bych se zbláznila, ale vlastně bych už byla prasklá:-) ... jinak je to suprová kapitolka... a jestli je nedáš do hromady tak uvidíš :-)

3 NyJa NyJa | Web | 29. ledna 2007 v 18:45 | Reagovat

páni já jsem napnutá jak kšandy, jen doufám, že neprasknu, do doby než tu bude nová kapča, to bych totiž nevěděla jak tahle skvělá povídka skončí a asi bych se zbláznila, ale vlastně bych už byla prasklá... no nebudu to řešit:-) ... a nepřej si mě jestli je nedáš do hromady:-) ... jen je škoda, že to byla předposlední kapča  :-(

4 NyJa NyJa | Web | 29. ledna 2007 v 18:47 | Reagovat

sry mě se tu objevila chyba tak jsem to omylem napsala dvakrát

5 katie katie | 29. ledna 2007 v 19:23 | Reagovat

super

6 Višnu Višnu | Web | 3. července 2009 v 15:20 | Reagovat

Zamáváme nad nimi svými hůlkami a oni se určitě dají dohromady.
Jen jsem zvědavá, jak to vezme Sirius.
:)

7 snape anonym snape anonym | 3. ledna 2011 v 12:45 | Reagovat

počkat!!! to je jako remus to... meteorfomág...blabla...prostě to co se přeměňuje?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.