6.Kapitola – Zákon

14. února 2007 v 10:34 | mariana |  Mudla i čarodějka
6.Kapitola - Zákon
Jako poslední z krbu vyšel Brumbál. Všechny přítomné pozdravil a zamířil k Ed. "Dobrý den slečno Petrsnová. Jsem Albus Brumbál. Viděli jsme se včera." "Ano jistě. Dobrý den." Potřásla si s ním rukou a zahleděla se do jeho pomněnkových očí. Potom je všechny navzájem představil. Všichni na ni byli zvědaví. Věděli, co se včera stalo na ministerstvu. "Slečno Petrsnová.." Začal Brumbál. "Prosím, říkejte mi Edit nebo Ed. Nemám ráda, když mě někdo oslovuje příjmením." Přerušila ho. Na to se všichni v kuchyni začali smát. Nakonec jí prozradili, že ta žena s fialovými vlasy zase nesnáší své jméno. "Tak tedy Edit, měli bychom si promluvit o tom včerejšku. Ti lidé, co zabili vaši přítelkyni byli smrtijedi." "Já vím. Slouží nějakému cvokovi, kterého oslovují Mistře. Nemají rádi mudly a už vůbec se jim nelíbí náš navrhovaný zákon. Prý mu kazí plány a ministra chtěli přemluvit ke změně názoru."
Najednou se zasekla a podívala se na hodinky. "Sakra. Já jsem úplně zapomněla na to jednání, které se koná za hodinu a půl." "Ministr to bez tebe zvládne." Uklidňoval ji Kingsley. "Ty to nechápeš. Nemá podklady a navíc nezná všechny ty věci. Musím být u toho, jinak ten zákon neschválí. To nedopustím! Isabel svůj život nedala zbytečně!" Bylo slyšet odhodlanost v jejím hlase. Členové po sobě mrkli. Její proslov byl dost přesvědčivý. "Dobrá." Připustil Brumbál. "Půjdete na to jednání. Samozřejmě s dostatečným doprovodem. Potom se vrátíte sem a promluvíme si." Navrhl. Chvíli přemýšlela. "Dobře. Koho se mnou pošlete?" "Kingsleyho jako vaši výpomoc, Tonks bude místo Isabel a Remuse místo vašeho bodyguarda." "Dobře. Potřebuji si ještě zajít domů a převléct se." "Není problém." Začal Remus. "Přemístíme se." Dodal Pastorek. "To je to hlasité prásk, které vydáváte?" Zeptala se. Touto otázkou sklidila další překvapené pohledy. "Asi nemá cenu se tě ptát odkud to víš?" Zeptala se Tonks. "Po jednání.."
S Kingsleyem se přemístili do blízké uličky vedle jejího bytu. Doprovodil ji a řekl, ať na něj počká. Pak někam zmizel. Ed urychleně (v rámci své bolesti) vlezla do sprchy, aby se vzpamatovala. Její vlasy, které obvykle nosila v drdolu se začali opět vlnit. Každé ráno jí dalo skoro hodinu práci, než je trochu narovnala a smotala do drdolu. Její vlasy totiž byly od přírody vlnité. Do práce chtěla chodit upravená a tak přistoupila na tuhle úpravu. Dnes však na ni nebyl čas. Vlasy si vysušila fénem a rozčesala. Její kudrliny sahali až k pasu. Měla velmi bohaté, hnědé vlasy. Přešla do ložnice a vybírala co si obleče. Nakonec zvolila černé šaty bez rukávů, sahající ke kolenům. Skvěle obkreslovali její křivky. Do vlasů si dala čelenku, aby jí vlasy nepadali do očí. Nakonec se nalíčila, obula boty a čekala na svůj doprovod.
Kingsley se mezi tím přemístil k sobě, aby se převlékl. Pak ještě zaskočil na ústředí, kde se domluvil s Remem a Tonks. Všichni se pak přemístili do jejího bytu. "Ed! Jsi už hotová?" Křikl dál do bytu. Ve dveřích se objevila překrásná dívka. Černé obtáhlé šaty a dlouhé vlnité vlasy způsobili překvapené výrazy u kouzelníků. "Jistě." Pak se zarazila a sledovala jejich výrazy. "Co je?" Nechápala. "Vypadáš dobře." Zmohla se na slovo Tonks. "Díky. Přesto nechápu.." "Myslel jsem, že máš rovné vlasy." Řekl najednou Pastorek. "Každé ráno je upravuji, aby tak vypadali. Nemám zapotřebí pořád odrážet úchylné návrhy chlapů, co potkám." Tonks se uchechtla. "Dokonale tě chápu." "Ti chlapi." Pronesli zároveň. Což u nich vyvolalo další salvu smíchu.
Přemístili se blízko ministerstva a rozdělili se. Tonks se proměnila v Isabel a s Kingsleym šli první. Ed s Remem šli chvíli po nich. Když procházeli budovou, všichni na ni koukali. Věděla proč. Moc jí to slušelo. Zašla do kanceláře, vyzvedla papíry a zamířila k ministrovi. Seznámila ho s dalšími podrobnostmi a zamířili na jednání. Vstoupili do velké místnosti plné lidí a začali svůj projev. Trval velmi dlouho. Potřebovali přesvědčit všechny…
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ghoster Ghoster | Web | 15. února 2007 v 15:08 | Reagovat

mám pouze připomínku.. uprav prosím ten odkaz, ono to nekonecn nevyšlo a ten kamarád se na mě vykašlal... tak sem to nakonec pouze já :-( Jen pro přesnost... jinak píšeš moc hezky, i když já radši více akce :-)

2 Elvíra Elvíra | E-mail | Web | 15. února 2007 v 16:11 | Reagovat

Supr, sem ráda že přidáváš takhle rychle a že to vždycky stojí za to:)))

3 NyJa NyJa | 15. února 2007 v 18:49 | Reagovat

juchů nová kapča je fakt super!!

4 MarryT MarryT | Web | 10. února 2008 v 19:04 | Reagovat

To bylo dobré, ti chlapi! ;-) njn ona přece na zasedáni nemůže chybět ;-)

5 Moony Moony | Web | 15. března 2013 v 14:36 | Reagovat

:D další parádní kapitola :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.