8.Kapitola - Škola

18. února 2007 v 18:01 | mariana |  Mudla i čarodějka
8.Kapitola - Škola
"Ed je jasné, že jste skvělá čarodějka, ale potřebujete v tom zaučit. Měla by jste se začít učit. Nejen ovládat svou moc, ale celkově poznat náš svět. Smrtijedi o vás už vědí a Voldemort vás bude chtít dostat na svou stranu. Musíte se umět o sebe postarat." Začal jemně Brumbál. Seděla tiše a jen poslouchala jeho uklidňující hlas. "Připadám si, jako by mě vyrvali z mého života a hodili mě někam jinak." "To se spraví." "V to doufám." "Samozřejmě, že Bradavice jsou Vám k dispozici. A naše knihovnice jistě nebude proti." "Děkuji. Domluvím se s panem ministrem. Stejně už potřebuji dovolenou." "Jistě zaslouženou. Pokud budete chtít, můžete přespávat v tomto domě. Vždy je v něm nějaký čaroděj, který vám může pomoci." Nabídl jí Brumbál. Chvíli ho pozorovala a zvažovala své možnosti.
"Co když se neovládnu a někomu ublížím? I tak mě tu necháte?" "Vím, že se pokusíte, aby se to nestalo." Odmlčela se a zadívala se na svou dlaň. Z prstů se jí začali zvedat malé plamínky, až jí začala hořet ruka. "Nevím jak to dělám. Cítím, že je to správně. Jako by mě tím opouštěla bolest. Tohle jsem nikdy nedělala. Nikdy jsem nedokázala ovládat živly. Šla mi levitace, přivolávání či přeměna. Nikdy však živly. Včera ze mě ještě byla stará dobrá Edita. Kdo jsem teď?" Během jejího monologu ji všichni pozorovali. Hrála si s těmi plameny jako by to dělala celý život. Kingsley ji pozoroval. Za ty dva dny se hodně změnila. Už to nebyla mudla, kterou znal. Byla to žena, která se ocitla v cizím světě a učí se jeho pravidla. Byla sama mezi cizinci. "Pořád jsi Edita, ale máš něco navíc. Něco, čím můžeš pomáhat nebo škodit. Na tobě záleží kterou cestou se dáš." Remusova slova ji překvapila. "Děkuji. Potřebuju přemýšlet. Myslím, že mám o čem."
Dostala útulný pokoj v druhém patře. Nabízeli jí pokoj níž, ale sama chtěla nahoru. Pro začátek dostala pár základních knih, která ji měla pomoci k základním informacím. Z pokoje skoro nevycházela. Jídlo bylo jedinou výjimkou. Sedávala tiše a dlouze přemýšlela. Nevnímala okolní rozhovor… "Remusi." Oslovila ho. "Ano?" S neskrývanou zvědavostí ji pozoroval. Po několika dnech promluvila. "Ráda bych zítra navštívila Bradavice. Šlo by to?" "Jistě. Po snídani tě tam vezmu a ukážu ti je. Budou se ti líbit." "Díky. Tak po snídani."
Ráno se nasnídali a vyrazili do Bradavic. Remus vyrobil přenášedlo, protože na letax ještě nebyla připravená. Dostali se na kraj školních pozemků. Nedokázala skrýt svou zvědavost a překvapení. Hrad se jí strašně líbil. Remus jí ukázal pozemky a do všeho jí zasvěcoval. Od zvířat až po ochranná kouzla. Nakonec prošli celý hrad. Profesoři, které potkali je srdečně zdravili. Od Brumbála věděli, že přijde. Ed měla oči na vrch hlavy. Viděla hýbající a mluvící obrazy, potkávala duchy, šla po pohybujícím schodišti..Prostě poznala taje Bradavické školy.
Nakonec se dostali až do knihovny. Po krátkém rozhovoru s knihovnicí jí nechali o samotě. Pomalu procházela regály a prohlížela si knihy. Bylo ještě tolik věcí, které neuměla. Vytáhla si jednu o lektvarech a začetla se do ní. I když měla kolem šest seti stran, měla ji do hodinky přečtenou. Od objevení svých schopností se jí zrychlilo čtení a zlepšila paměť. Knihy, které ji půjčili už měla dávno přečtené a tak tajně pročetla celou Blackovic knihovnu. Našla tam spoustu nebezpečných kouzel a několik dost ošklivých knih. Přesto tam byli i knihy, které jí dost pomohli. Seděla v knihovně až do oběda. Přečetla si knihy z různých předmětů. Pak pro ni přišel Remus, aby si odpočinula a šla se najíst. Po obědě se opět vrátila do knihovny a nerušeně studovala. Chodila tam takhle už dva týdny v kuse.
"Remusi, jak se má Ed?" Zeptal se ho jednou Brumbál, když ho potkal na chodbě. "Pilně studuje. Už čtrnáct dní je v kuse v knihovně. Hne se od tam tud a jen na jídlo nebo kvůli spánku. Kdyby nemusela, tak odtama ani nevyleze." Ředitel se pousmál. "Zkoušela už nějaká kouzla?" "Pokud vím, tak ne. Je zalezlá v knihách." "Asi chce přečíst celou knihovnu." "Tak to tam bude dlouho. Hodně dlouho." "Vlastní zkušenost?" "Ano. Skoro ano."
Asi o týden později se Edita dostavila na oběd mezi prvními. "No páni. Co se stalo, že jsi vylezla z knihovny?" Nechal se slyšet Rem, který právě dorazil s McGonagallovou. "Dočetla jsem. Nemám co číst." Oba se na ni zkoumavě zadívali. "Chceš snad říct, že jsi přečetla celou knihovnu?" "Ano. Je velmi zajímavá, ale v některých oborech mi přijde nedotažená." Jejich rozhovor přerušil příchod Brumbála a Snapea. "Dobré odpoledne." Na jeho pozdrav však reagovala jen Ed. Zbylé osazenstvo ji zaraženě pozorovalo. "Stalo se něco?" Optal se obezřetně ředitel. "Ed přečetla celou knihovnu." Vyklopil ze sebe najednou Rem. "Celou?" Optal se Snape, jako by se přeslechl. "Prý ano." Přitakala Minerva. "Ed, to myslíte vážně? Ani největší čtenář nepřečetl ještě celou naši knihovnu." "Ano, přečetla jsem ji celou. Ale v některých věcech jsem tam nenašla dost podkladů. Většinou jsou to však věci, které by na škole ani být neměli." Nikdo nepromluvil. Pokud byla pravda, to co řekla, učila se mnohem rychleji než kdokoli jiný. "Jaké přísady má mnoholičný lektvar." Vyštěkl na ni najednou Snape. Když mu je všechny odříkala i s přesným postupem, pokračoval tento výslech dál. Zkoušeli ji ze všech předmětů. "Jak to děláš?" Nechápal Remus. "Nevím. Čtení mi jde podstatně rychleji a navíc vše co si přečtu, si pamatuji."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 arzenik arzenik | 18. února 2007 v 18:11 | Reagovat

Hezký, ale dáš do příští kapitoly taky něco s Tonksovou? Pěkně prosím, smutně koukám.

2 pasu pasu | Web | 18. února 2007 v 19:32 | Reagovat

jak to děláš, že je to vždy tak skvělá kapitola? Vážně je to moc moc a moc suprový!!!!!!!

3 Elvíra Elvíra | E-mail | Web | 18. února 2007 v 20:16 | Reagovat

Je to bombastický, prostě úžasný, tady holt někdo má talent, viť?;)

4 mariana mariana | Web | 18. února 2007 v 23:45 | Reagovat

Moc děkuju. Takové pochvaly potěší :-) A Tonks tam bude, i když ne v extra velké roličce.

5 arzenik arzenik | 20. února 2007 v 17:40 | Reagovat

jé děkuju, alespoň něco a až tohle dopíšeš, napiš zase něco skvělýho o tonksový.

6 MarryT MarryT | Web | 10. února 2008 v 19:15 | Reagovat

super paměť, páni mít ji přečtenou tak rychle to ještě beru, ale vše umět - je vážně super!

7 Moony Moony | Web | 15. března 2013 v 14:46 | Reagovat

ty jo, ale jednou si něco přečíst a pamatovat si to, tak tohle chci :D to by se psaly testy na zkouškách :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.