8.Kapitola - Školní trest

14. března 2007 v 16:56 | mariana |  Mariana, tajemná žena
8.Kapitola - Školní trest
Druhý den vstala, oblékla se a vyrazila na snídani. Byla tam spousta studentů, kteří si ji zaujatě prohlíželi. Během snídaně dostali studenti své rozvrhy. Marí si zašla do kabinetu pro své věci a vyrazila na svou první hodinu. Když vešla do třídy, žáci zaujatě o něčem debatovali. Jakmile zavřela dveře všichni utichli. Položila si věci na stůl a řekla:"Dobrý den třído. Jak jistě víte, jmenuji se Mariana Nightová a budu vás učit obran proti černé magii. Chápu, že na mě máte spoustu otázek, tak se ptejte." Páťáci na ni chvilku vyjeveně koukali, ale pak se začli ptát. "Kolik vám je let?" "Je mi 27." "Budeme v hodinách používat hůlky?" "Předpokládám, že bez hůlky kouzlit neumíte, takže ano budeme kouzlit hůlkou. Nevím jak jinak by jste se chtěli proti kouzlu bránit." Žáci si oddechli, že to snad nebude taková nuda jako loni. Ještě chvíli odpovídala na jejich dotazy a pak přestoupili k učivu. Marí jim zkráceně shrnula, co asi budou dělat a pak došlo k opakování. Rozdělili se do dvojic a začali procvičovat základní kouzla. Hodina byla skvělá. Žákům se moc líbila a nadšení odcházeli na další výuku.
Den jí utekl jako voda. Měla asi 4 třídy z různých kolejí. Při večeři všichni probírali, jaké byly hodiny a hlavně novou profesorku. "Myslím, že jste udělala dojem." Pronesl Brumbál směrem k Marí. "Vypadá to tak, ale ještě mám před sebou spoustu tříd, tak uvidíme." "Nemusíte se bát. Když máte kladné hodnocení už od začátku o moc se zhoršit nemůže." Oba se pousmáli a pokračovali v jídle.
Úterý uteklo jako voda a nastala středa. Dnes měla mít poprvé Harryho, jeho přátele a bohužel i pana Malfoye. Kráčela chodbou k učebně, když za rohem před učebnou uslyšela hlasy. Bylo to pár studentů, co se navzájem přeřvávali. "Otec se s ní potkal už před začátkem školního roku a říkal, že je sice docela hezká, ale nevypadá, že by pobrala moc rozumu." "Jak něco takového můžeš říct?" Vyhrkl zrzavý chlapec. "Vždyť jsme ji ještě ani neměli!" Dodala dívka s hustými vlasy. "Jistě, ty aby ses jí nezastávala, ty jedna špíno!" "Tak to jsi přehnal. Co si o sobě vůbec myslíš? Že jsi snad nejlepší na světě? Každého tady kritizuješ, i když ho ještě neznáš! A podle mě, to bude dobrá učitelka." "Jistě Pottere, ty aby ses jí nezastal. Je to jen další Brumbálova chyba, že ji sem přijal. Pořád tvrdím, že je to blázen."
Tohle už bylo na Marí dost. Vykročila tiše zpoza rohu a kráčela Malfoyovi za zády. Ten si jí nevšiml a dál ji hlasitě kritizoval. Spousta studentů k němu byla otočená zády, takže si jí nemohli všimnout. "Děkuji, za vaše poznámky k mé osobě, pane Malfoyi." Draco se prudce otočil a jeho bledá tvář ještě zbledla. "Já…já…nemyslel.." "To je mi jasné, že jste nemyslel. Bohužel pro vás, já svůj mozek používám. Často a ráda." Třída se snažila udržet, přesto někteří vyprskli smíchy. "Ač nerada musím vám udělit školní trest. Sám musíte uznat, že je to víc než nutné. Dvě noci s panem Filchem za urážku ředitele, vymyšlenou kritiku mé osoby a za použití výrazu "špíno". Mimochodem nic takového už nechci slyšet." Pak se otočila k trojici a řekla:"Děkuji, že jste se mě zastali. Pro každého deset bodů." Studenty to zašumělo. Tahle profesorka se jim začínala líbit. "Jsem ráda, že jste mě předem neodsoudili. Chápu, že máte špatné zkušenosti, ale to ještě neznamená soudit někoho bez důkazů."
Vpustila je všechny do třídy a počkala až si posedají. "Tak zajisté víte, kdo jsem." Seznámila je s učebním plánem a zeptala se: "Takže máte na mě někdo nějaké otázky?" Chvíli bylo ticho, jako by tipovali co si můžou dovolit. Nakonec se pár odvážlivců odhodlalo a zeptali se na zkoušky, také na Marí a odkud přišla. Marí už předem měla domluveno s Brumbálem a tak jim vypověděla smluvenou historku. Harry si ji chvíli zaujatě prohlížel a pak se zeptal. "Co si myslíte o Voldemortovi?" Několik lidí zalapalo po dechu a čekali co na to profesorka řekne. "Tomu, že se vrátil věřím už víc než rok. Nemysli si, že je to kvůli novinám Harry. Za ten rok jsem noviny neodebírala a držela se stranou kouzelníkům, takže jsem ani nevěděla, co se dělo. Informoval mě o tom až profesor Brumbál, když mě sem přijal. Vždy jsem věděla, že se Voldemort opět vrátí. Bylo jasné, že kouzelník, který je tak pohroužený do černé magie se proti smrti nějak pojistil." Třída zalapala po dechu, když profesorky vyslovila jeho jméno. Harry se tvářil potěšeně. Tahle profesorka se mu opravdu líbila. Zopakovali kletby, různá zvířata a vyrazili na oběd.
Při večeři se k ní naklonil Severus. "Musíme si promluvit." "O čem?" Nechápala Marí. "Doneslo se mi, že jsi dala Dracu Malfoyovi školní trest za neshodu názorů. Nemyslíš si, že by stačilo sražení bodů?" "Neshodu názorů?" Zeptala se překvapeně Marí. "Ano, tak mi to bylo řečeno. Tak co mi k tomu řekneš?" Chvíli přemýšlela. Pak nahlas přes celou síň pronesla. "Pane Malfoyi, mohl by jste jít prosím sem ke mně?" Draco na ni vyjeveně zíral. Pak ale vstal a šel ke stolu. Žáci na něj překvapeně koukali a čekali co z toho bude. "Chtěla jste se mnou mluvit paní profesorko?" Řekl tichým hláskem. Nebylo mu to moc příjemné. "Ano, víte profesor Snape se mě právě ptal, za co jste dostal školní trest. Myslím, že vy mu to dokážete nejlépe vysvětlit. Možná se potom rozhodne váš trest zmírnit. Nechám to na jeho posouzení." Draco vytřeštil oči a ještě více zbledl. Co teď měl dělat? Jestli Snapovi řekne, za co dostal ten trest uslyší to i zbylí profesoři a trest by mu mohli zvýšit. Nakonec se přece jen rozhodl. "Ale paní profesorko, já nechci svůj trest snížit. Já s ním naprosto souhlasím. Vím, že si ho zasloužím." Všichni u učitelského stolu na něj zíraly s neskrývaným údivem. Bylo to snad poprvé, co souhlasil se svým trestem a ještě přiznal, že si ho zasloužil. Opravdu pozoruhodné. "V tom případě si můžete jít sednout. A večery si vybere pan Filch a sdělí vám je." "Ano, děkuji." Odpověděl Draco a odešel ke zmijozelskému stolu. Nebelvírští byli velmi potěšeni, že hned třetí den dostal trest. "Ještě něco Severusi nebo je to vše?" Optala se profesorka. Snape na ni koukal s nevěřícným výrazem. "Profesorko Nightová," přerušil je Brumbál, "přijde prosím po večeři do mé kanceláře. Vy také Severusi."
Marí kráčela pomalu do schodů směrem do ředitelny. Co asi může chtít, přemítala. Došla před chrliče, řekla heslo (nugátové lahůdky) a vyšla po schodech. Zaklepala na dveře a po vyzvání vstoupila."Dobrý večer, chtěl jste se mnou mluvit?" Brumbál seděl u svého stolu a naproti němu na 4 křeslech ředitelé kolejí. "Ano zajisté, posaďte se prosím." Marí usedla na volné místo a čekala. "Víte chtěl jsem si s vámi promluvit o tom trestu. Myslím, že to zajímá nás všechny." "Myslím, že není co řešit. Sami jste slyšeli pana Malfoye, že si ten trest zaslouží." Brumbál se pousmál. "Jistě, to nikdo nepopírá, ale nás by zajímalo, za co ten trest dostal. Nemusíte se bát. Slibuji, že nikdo nijak trest nebude měnit."
Chvíli na ni koukal svým pronikavým pohledem, až se odhodlala a všechno vysvětlila. "Když jsem šla na dnešní hodinu 6.ročníků, uslyšela jsem hádku na chodbě. Počkala jsem za rohem a čekala na důvod proč se hádají. Pan Malfoy na celou chodbu vykřikoval, že se jeho otec už se mnou viděl. Také, že jsem mu připadala docela hezká, ale bez rozumu. Tvrdil, že jistě budu špatná učitelka a. teď mi promiňte, že jsem jedna z vašich dalších blbostí, které jste udělal. Také o vás řekl, že jste blázen. No a když se mě Harry, Ron a Hermiona zastali, řekl jí Draco špíno. Načeš měl ještě nějaké blbé připomínky. Tak jsem se vynořila zpoza rohu a udělila mu školní trest za urážku ředitele, vymyšlenou kritiku mé osoby a výraz špíno. A těm třem jsem přidala po deseti bodech, že nedají na první dojmy, ale počkají si na hodinu." V pracovně se rozhostilo ticho a všichni na ni vyjeveně zírali. Ticho přerušil Brumbál. "Musím přiznat, že jste to vyřešila opravdu bravůrně. Dokonce lépe, než bych od vás čekal. Myslím, že teď už nikdo nemá žádné pochybnosti o tom trestu." Ani Severus nepromluvil.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pasu-Hanka pasu-Hanka | Web | 14. března 2007 v 17:02 | Reagovat

skvělé!

2 Kaitlin Kaitlin | E-mail | Web | 14. března 2007 v 18:58 | Reagovat

super...skvělá kapča

3 Giner Giner | Web | 14. března 2007 v 19:19 | Reagovat

Bezvadná kapitolka:-)

4 katie katie | 14. března 2007 v 20:42 | Reagovat

super bomba jen tak dál

5 kaikatra kaikatra | Web | 11. května 2008 v 20:53 | Reagovat

dá se něco dodat??? Á, ještě nikdo neřekl žes to napsala senzačně... ;D ;D ;D

6 snape anonym snape anonym | 2. ledna 2011 v 18:37 | Reagovat

hezká kapitola- tahle povídka sa mi lúbí!!! i když, myslím že malfoy ml. by použil trošku jinačí výraz...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.