17.Kapitola - Vánoční ples

2. dubna 2007 v 11:16 | mariana |  Mariana, tajemná žena
17.Kapitola - Vánoční ples
Prosinec utekl jako voda a přiblížili se Vánoční prázdniny. Den před odjezdem se měl konat Vánoční ples. Všichni se na něj těšili. Obzvlášť děvčata. Všude se teď probíralo co na sebe a s kým půjdou. Spousta lidí druhý den měla odjížděla domů. Harry, Ron i Hermiona byli zváni na Grimmauldovo náměstí. Svátky stráví tam. Marí byla také zvána a ráda přijala. Profesor Brumbál pověřil Marí jejich doprovodem. Měli tam jít přes krb, takže to nebyl žádný problém. Poslední den školy šli ti tři za ní, aby se zeptali, jak se tam tedy dostanou.
To že je Marí členka řádu už zjistili, když našli její kotě. "Jmenuje se Charlie." Představila ho. Ron vyprskl smíchy. "Jako můj bratr. Až mu to povím." "On to ví, to kotě je od tvého bratra." "Jste členkou řádu, že?" Zeptala se Hermiona. "Jak to víš?" Zeptala se překvapeně. "No, často mluvíte s profesory Brumbálem, Snapem a McGonagallovou. A o nich víme, že jsou členy řádu." "Jsi vážně chytrá čarodějka." Pochválila ji.
V den plesu byli všichni nervózní, i Mariana. Asi dvě hodiny před začátkem plesu se šla nachystat. Chtěla udělat dojem. Na tento ples mělo přijít i několik lidí z ministerstva, někteří rodiče a spousta lidí od řádu a také bystrozorové. Vše muselo být do puntíčku promyšlené. Představa, že by se sem dostali smrtijedi byla velmi zneklidňující. Proto zde byla spousta různých lidí na ochranku.
Marí se vykoupala a oblékla si šaty z obchodu Madam Malkinové, které si kupila už o prázdninách. Vlasy si natočila tak, aby se jí jemně vlnily a konce točili. Nechala je rozpuštěné, jen z boku je sepla stříbrnými sponkami, aby jí nepadali do očí. Nalíčila se, dodala nějaké ozdoby a vyrazila vstříc svému osudu.
Chodbou došla ke schodišti a pomalu scházela dolů. Když byla asi v půlce schodiště, začli se po ní dívat lidé. Kteří stáli ve vstupní síni. Postupně všichni utichli a koukali na ni, jako na anděla. Byla překrásná. Stříbrné šaty, které jí přesně seděli na její figuru, byly velice lehounké a opisovali ladně každý její pohyb. Ramena měla holá, bez rukávů. Vrch šatů byl zakončen hrubším rovným pruhem látky, kolem dekoltu a ramenou. Do pasu byly úzké a směrem dolů se postupně rozšiřovali. Na nohách měla stříbrné střevíčky. Její vlnité vlasy jí splývali po zádech dolů. Byla překrásná. Cítila, že se na ni všichni koukají a tak se jemně pousmála.
Dole pod schodištěm uviděla Remuse, Tonksovou a Charlieho. Koukali na ni stejně vyjeveně. Pomalu k nim došla a pozdravila je. "Vypadáš…překrásně." Vydal ze sebe Charlie. Usmála se a jemně zčervenala. "Děkuju. Netušila jsem, že vzbudím takovou pozornost." Pak se otočila na Rema. "Nemusíš se bát. Nemám na sobě ani drobeček stříbra, i když to tak vypadá."
"Mohu tě uvést do sálu?" Zeptal se najednou Charlie. "Byla by to pro mě čest, opravdu." Marí tedy svolila a přijala nabízené rámě. Vstoupili do sálu přeplněného studenty, profesory a pozvanými lidmi. Spousta lidí se po ní otočila a koukali na ni s překvapenými výrazy. Vědělo se o ní, že je krásná, ale takhle? S Charliem se rozdělili, protože každý seděl u jiného stolu a Marí zamířila k učitelskému stolu, kde pro ni bylo místo. "Marí, dnes vypadáte víc než kouzelně. Moc vám to sluší." Pochvaloval ji Brumbál. "Děkuji pane řediteli." "Á pane ministře, tohle je naše učitelka obrany proti černé magii Mariana Nightová." Ministr z ní byl na větvi. "Moc mě těší slečno. Jste opravdovou ozdobou dnešního večera. Tohle jsou mí poradci." Představil jí několik dalších lidí z ministerstva. Brumbál počkal, až se všichni posadí a slavnostně zahájil ples. Všichni výtečně povečeřeli a potom nastoupili na pódium Sudičky. Oblíbená čarodějná skupina.
K Marí přišel Charlie a požádal ji o tanec. Přijala. Ráda tančila. "Víš, že mi teď mužská populace sálu závidí, že tančím s tebou?" "Cítím to. Je zajímavé, co všechno se jim honí hlavou. Dokonce i ministrovi." Oba se začali smát. Píseň dohrála a šli si sednout k lidem z řádu. "Marí, jsi okouzlující." Zhodnotila její vzhled Molly. "Díky, vám to taky všem sluší." "To ano, ale nevypadáme tak úchvatně jako ty." Řekla Tonksová. Marí se pousmála. "To bude geny po babičce. Je ještě spousta věcí co o mě nevíte a tohle je jedna z nich." Opatrně se rozhlédla, jestli je někdo neposlouchá. "Má babička totiž byla víla a já po ní něco zdědila." "Tak tím se to vysvětluje." Zhodnotil Bill. "Obvykle skoro nefunguje, protože mám sepnuté vlasy. Jenže, když si vlasy rozpustím, jako by se ve mně nějaká ta magie ukázala. Sama nevím, vždy mě to nějak překvapí." V klidu si povídali, až se k nim později připojil Brumbál a Snape, který z ní nemohl spustit oči. "Omlouvám se, že rušíme, ale právě mi bylo řečeno, že venku máme nezvanou návštěvu." "Smrtijedi?" Zeptal se Remus. "Nejenom. Je s nimi i pár mozkomorů." "Kolik jich asi je?" Zeptala se Marí. "Odhaduji to na minimálně pět smrtijedů a několik mozkomorů." "To není problém. Smím to rychle a taktně vyřídit, pane řediteli?" "Troufáte si na ně sama?" Překvapeně zvedl obočí. Marí se uličnicky se usmála. "Tenhle úsměv se mi nelíbí. Nevěstí nic dobrého." Zkonstatoval Remus. "Nevěstí nic dobrého pro ně. Smím tedy?" Brumbál si ji chvíli prohlížel. "Tak dobrá, ale Remus, Charlie a Artur vás doprovodí."
Všichni čtyři vyrazili ven na smrtijedy. Brumbál se Severusem je nenápadně a velmi pomalu následovali. Prostor před vchodem byl proměněn v překrásný parčík. "Je tu čisto. Nikde žádný student ani host. Tak kdepak jsou?" Zeptal se Remus. Z křoví před prostranstvím se něco pohlo. "Vážně si na ně troufáte sama?" Ujistil se Brumbál. "Mě by spíš zajímalo, kam jsi do těhle šatů dala hůlku." Ozval se Severus. "Hůlku nepotřebuji. Zapomínáš, že dokážu kouzlit i bez ní. A co se těch šatů týče, proč mi je nemůžeš normálně pochválit jako všichni ostatní? Vím, že se ti líbí." Než jí stačil odpovědět všude se ochladilo. "Jsou tady." Postavila se do prostoru a roztáhla ruce. Hlavu sklonila a začala něco odříkávat. Najednou se kolem ní utvořila světle modrá aura, která ji vyzvedla asi čtyřicet centimetrů do vzduchu. Marí svěsila ruce podél těla a narovnala hlavu. Její oči byly celé modré. Mozkomorové se zaměřili na ni a smrtijedi po ní začali vrhat kouzla. Přes tu záři ani neviděli, že za ní někdo stojí.
Marí dala ruce k sobě a směrem k mozkomorům je oddělila od sebe. Z dlaní jí vyjela stříbrná záře, která se do nich hned pustila. Mozkomorové zakvíleli a během chvíle se rozpadli na prach, který zmizel. Smrtijedy to dost odradilo, přesto pokračovali.
Jeden na ni použil Cruciatus a zasáhl ji. Jakoby na ni neměla vliv. Přesto se jí najednou začali vlasy vzadu vznášet, jakoby do nich někdo foukal. Jediným pohybem ruky je všechny odhodila několik metrů do zadu. Ve vzduchu udělala několik kroků k nim a dalším mávnutím je všechny spoutala. Bylo po boji.
Zavřela oči a začal odříkávat další slova. Pomalu dosedla znovu na zem a záře ustala. "Tak to bylo něco." Zkonstatoval Remus. "Jsi v pořádku? Zeptal se Charlie. "Jo, jen trochu vysílená. Ale to potom dospím." "Charlie, Arture mohli by jste je přenést?" "Jistě." Přešli k nim, vytvořili přenášedlo a zmizeli i se smrtijedy. "Slečno, tohle jste zvládla skvěle." "Děkuji, pane řediteli." "Teď mě omluvte, půjdu informovat pana ministra." Řekl Brumbál a odešel spolu s Remusem. Marí se Snapem se pomalu vraceli do sálu, když v tom. "Á, dobrý večer slečno Nightová." Pronesl ledový hlas Luciuse Malfoye. Marí nahodila decentní úsměv. "Dobrý večer, pane Malfoyi." "Jste dnes opravdu překrásná." "Děkuji." "Mohu být tak smělý a požádat vás o tanec?" Marí rychle mrkla na Severuse. Věděla, že není východiska. "Tak dobrá." Lucius ji vzal za ruku a vedl na parket. Než stihli odejít, hodila na Severuse prosebný pohled, který jasně říkal: Zachraň mě!
Severus došel k Brumbálovi a obeznámil ho se situací. "Vůbec se mi nelíbil ten jeho pohled." "Chápu, přesto nesmíme mu dát jedinou záminku." Tanec skončil a Marí se od Luciuse rychle odporoučela s výmluvou, že potřebuje mluvit s ředitelem. "Jak sis užila tanec?" Zeptal se provokativně Severus. "Ty na mě nemluv. Nechal jsi mě v tom, i když jsem tě prosila o pomoc." "Myslel jsem, že se ho zvládneš zbavit sama." Marí nasadila připitomělý hlásek. "Promiňte pane Malfloyi, ale se smrtijedy netančím." Brumbál se pousmál. "Snad to nebylo tak hrozné." "Ne, vůbec ne. Přísahám, že jestli pro mě ještě jednou přijde, tak si radši zatančím se Severusem, nebo líp, odejdu." "Nejsem špatný tanečník." Bránil se Severus.
Brumbál je opustil, ale oni se takhle dál handrkovali. Najednou Marí zaklela. "Sakra. Jsem v pasti." "Jak to myslíš?" "Jdou mě požádat o tanec. Malfoy zprava, ministr z leva a nějací dva ministerští šašci za mnou." "Jak to víš?" "Používám svou schopnost, abych vždy včas zmizela." "Proč nezmizíš i teď?" "Protože už to nejde." "Tak si jednoho z nich vyber." Chvíli bylo ticho, přemýšlela. "Severusi, říkal jsi že umíš tančit?" Sjel ji ledovým pohledem. "Tak na to zapomeň." "Prosím, přece mi nedáš košem. Zachraň mě." Nadhodila prosebný výraz, kterému nešlo odolat. "Toho budu litovat." Marí se usmála. Vzala ho za ruku a přemístili se na taneční parket. Byli blízko sebe a nechali se unášet tóny hudby.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pasu-Hanka pasu-Hanka | Web | 2. dubna 2007 v 15:34 | Reagovat

skvělý! Suprový! Hlavně mě dost vzala ta část s tím, jak přemohla sama ty smrtijedy...to bylo super!

2 Ewelin Ewelin | Web | 2. dubna 2007 v 16:31 | Reagovat

no, moc hezký, celá ta tvá povídka se čte s hroznou lehkostí, skvěle...

3 Kaitlin Kaitlin | E-mail | Web | 2. dubna 2007 v 18:03 | Reagovat

skvělá kapitolka..=) fakt super.. a souhlasím s Ewelin, strašně krásně se čte..=)

4 NyJa NyJa | 2. dubna 2007 v 19:38 | Reagovat

ssuuppeerr... to bylo fak krásný... jsem zvědavá jestli se daj někdy do hromady :-)

5 pasu - Pavla pasu - Pavla | E-mail | Web | 2. dubna 2007 v 20:32 | Reagovat

super kapca, a vazne by to uz chtelo je dat dohromady:D

6 Elvíra Elvíra | E-mail | Web | 2. dubna 2007 v 21:00 | Reagovat

Nádhera nádherná, prostě krása:))

7 Areneis Areneis | E-mail | Web | 2. dubna 2007 v 21:02 | Reagovat

naprosto úžasný

8 katie katie | 3. dubna 2007 v 15:44 | Reagovat

wow super bomba nádhera krása

9 aenda aenda | E-mail | Web | 3. dubna 2007 v 16:55 | Reagovat

super nemám slov asi se budu opakovat

10 kaikatra kaikatra | Web | 12. května 2008 v 11:57 | Reagovat

no konecne se snape odhodlal, ted jeste ho trochu posoupnout... jinak super bomba nadhera krasa senzace uzasny skvely hezky, zapomela jsem na neco??? =-)

11 snape anonym snape anonym | 2. ledna 2011 v 20:33 | Reagovat

supér!!!!! miluju tu povídku a tuhle kapitolu!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.