18.Kapitola - Svátky a tajemství

5. dubna 2007 v 15:56 | mariana |  Mariana, tajemná žena
18.Kapitola - Svátky a tajemství
Do postele se dostala až brzo ráno. Po tanci se Severusem se ostatním tanečníkům raději vyhýbala. Nerada si to přiznávala, ale Severus byl skvělý tanečník. Ke konci k ní přišel Brumbál. "Pan ministr vyjádřil lítost, že si s vámi nemohl zatančit. Jednou nemohl on, pak zase vy." "Snad jindy." Nakonec se se všemi rozloučila a odešla si lehnout. Byl to dlouhý, ale krásný večer. Zatím co se převlékala, vyprávěla Charliemu, jak se měla. Za ten měsíc a půl co ho měla, se z nich stali skvělí přátelé. Charlie většinu dne, kdy ona učila chodil venku nebo po hradě. Odpoledne si spolu povídali, co je nového a co kde Charlie viděl. Potom opravovali písemky, nebo spolu chodili na vycházky.
Druhý den se převlékla, sbalila pár věcí a vyrazila k ředitelně. Tam už na ní čekali čtyři studenti:Ron, Ginny, Hermiona a Harry. Marí kouzlem odeslala jejich zavazadla a krbem se přemístili na ústředí. "Tak jste tady." Přivítala je Molly. "Zavazadla máte nahoře ve svých pokojích. Marí, tobě taky zůstal ten pokoj, kde jsi předtím byla." "Díky, Molly. Tak pojďte" "Paní profesorko, vy už jste tady bydlela?" Zeptala se Hermiona. "No ano. Na začátku prázdnin, než mi Brumbál nabídl to místo." "Odcházela jsem pár dní před tím, než jste přijeli vy."
Štědrý den se vydařil. Molly, Marí a Nymfadora vařili štědrovečerní večeři, která se jim moc povedla. Na večeři se zde setkala spousta lidí. Molly, Artur, Remus, Nymfadora, Bill, Charlie, Fleur, Fred, George, Ron, Ginny, Hermiona, Harry, Marí, Kingsley a Moody. Večer všichni zalezli, celí natěšení na zítřek. Ráno je probudilo ječení paní Blackové. Tonksová opět převrhla stojan na deštníky. Každý v nohách své postele nalezl spoustu dárků. Marí dostala nějaké sladkosti, krmivo pro Charlieho, šálu, nějaké knihy a přísady do lektvarů. Charlie byl stočený na jejím polštáři. Jemně ho pohladila a Charlie se probudil. Jemně se protáhl. Ahoj, jak jsi se vyspal? Dobře. Co to je? Podíval se na dárky. To jsou dárky. Také si nějaké dostal. Ukázala na pamlsky.
Prázdniny utekly velmi rychle. Studenti si dodělali úkoly a když si s něčím nevěděli rady, Marí jim ráda pomohla. Z cizí profesorky se stala kamarádka. Během prázdnin odložili s Harrym cvičení a domluvili se až po prázdninách.
Předposlední den prázdnin se sbalily a krbem se vrátili do Bradavic. Marí se s Harrym dohodla na večerní hodině o které už může říct svým přátelům.
V sedm hodin vyšla nahoru, vytvořila místnost a počkala uvnitř. Za chvíli se dostavili všichni tři. Harry jim neřekl, proč jsou zde. Bude to pro ně překvapení. "Dobrý večer, paní profesorko." Pozdravili sborově. "Dobrý. Tak asi by jste chtěli vědět, proč vás sem Harry dnes přivedl. Už od konce října doučuji Harryho v různých kouzelnických dovednostech." Oba na něj překvapeně koukali. "Proč jsi nám to neřekl?" Vyjela na něj Hermiona. "Nesměl jsem. Slíbil jsem to, že počkám na vhodnou dobu." Hájil se. "Harry, jsme přátelé, nám jsi to říct mohl." Vyčítal mu Ron. "Je mi líto, ale musel mi slíbit, že to neřekne ani vám nebo Brumbálovi. Měla jsem k tomu dobré důvody." Bránila ho. Chtěli něco namítnout, ale nepustila je ke slovu. "Pokud chcete, můžete se doučovat s námi, ale platí stejná pravidla, jako pro Harryho. 1.Prozatím nikomu nesmíte říct, že vás doučuji a co vás doučuji. 2.Během našeho cvičení můžu znát věci, které ví jen někteří, nebo nikdo. Pokud to půjde, vysvětlím vám to, ale vy to musíte střežit tak, jako by jste složili neporušitelný slib. Souhlasíte s tím?" Chvíli bylo ticho. "Když s tím souhlasil Harry, tak my taky. Věří vám oběma."
"Výborně, takže s Harrym jsme probrali nitrobranu a nitrozpyt. Do toho jsme probrali nějaká opakovací kouzla. Chcete se vy něco doučit?" "Já bych chtěla také tu nitrobranu a myslím, že i Ron." Ron jen pokýval hlavou. Marí se pousmála. "S tím jsem počítala. Takže nejdřív si pozorně přečtěte tento odstaveček." Podala jim knihu. "Musíte tomu dobře porozumět, takže kdyby jste něco nepochopili, zeptejte se." Ti dva si vzali knihu a začetli se do ní. "Tak Harry a my dnes začneme kouzlit bez hůlky.Souhlasíš?" "Jistě. Vy umíte kouzlit bez hůlky?" "Ano." Mávla rukou a z rukou jí vyšla stříbrná pára, která se zhmotnila do jednorožce. "To je váš patron? Jednorožce jsem ještě neviděl. Nevěděl jsem, že jdou i kouzelná zvířata." "Vše záleží na povaze člověka. Nejdřív ti to vůbec nepůjde, ale při dobrém cvičení bys to měl zvládnout." "Dobře, takže co mám dělat?" "Začneme s ohněm. Ten je nejjednodušší." Ukázala dlaň a na ní se objevil plamen. "Nepálí vás?" "Mě ne, ale kdo se ho dotkne, toho ano. Takže se soustřeď na svou dlaň a představ si na ní plamen. Jeho pohyb, vlastnosti, barvu. A pak ho chtěj, aby se vytvořil. Musíš být trpělivý."
Cvičení vypadalo docela dobře. Ronovi a Hermioně se dařilo a ke konci Harrymu v ruce vzplál malý plamínek. Byl to velký pokrok. Shodli se na stejném cvičení jako s Harrym. Vše vypadalo velmi dobře. Ke konci hodiny jim Marí pokynula, aby šli blíž k ní. "Vím, že to bude asi znít divně, ale ráda bych, aby jste si vzali tyto náramky a nosili je." Z kapsy vytáhla tři dřevěné náramky. "Vypadají obyčejně, ale nejsou. Víte, že jsem členka řádu a s tím jsou spojená i jistá nebezpečí. Všichni už víte o mých schopnostech a tak jistě tušíte, proč by se mě Voldemort snažil dostat na svou stranu. Tyhle náramky jsou mezi sebou propojeny, takže kdyby byl kdokoli z jeho majitelů v nebezpečí, upozorní ty ostatní. Jasně poznáte, kdo je v nebezpečí a já vás chci poprosit, aby jste okamžitě zašli za Brumbálem, pokud se se mnou nebudete moct spojit." Trojice na ni překvapeně koukala. "Vy nám svěříte vaši bezpečnost?" Zeptala se překvapeně Hermiona. "Ano. Víte kdo jsem a já vám věřím. Navíc díky těm náramkům budu moci ohlídat i vás tři. Náramky slouží ke komunikaci, přivolání pomoci a určení polohy." Nakonec souhlasili a Marí jim vysvětlila pravidla zacházení a další věci.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pasu - Pavla pasu - Pavla | E-mail | Web | 5. dubna 2007 v 18:07 | Reagovat

super kapca, zajimavy. Doufám, že to bude dobre pokracovat dál

2 pasu-Hanka pasu-Hanka | Web | 5. dubna 2007 v 18:39 | Reagovat

skvělý, super, zajímavý. povedlo se ti to.

3 Areneis Areneis | E-mail | Web | 5. dubna 2007 v 21:33 | Reagovat

naprosto skvělý

4 katie katie | 5. dubna 2007 v 21:55 | Reagovat

super bomba nádhera skvělý super

5 aenda aenda | E-mail | Web | 6. dubna 2007 v 17:05 | Reagovat

suproví moc se mi to líbí

6 Kaitlin Kaitlin | E-mail | Web | 6. dubna 2007 v 20:01 | Reagovat

super, kráásná kapitolka.

7 Santana Santana | Web | 20. března 2009 v 13:29 | Reagovat

je to úžasný strašně se těším na pokráčko,je fajn že jim takto důvěřuje:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.