19.Kapitola - Soutěž

8. dubna 2007 v 8:18 | mariana |  Mariana, tajemná žena
19.Kapitola - Soutěž
Druhý den u večeře, kdy už byli všichni studenti ve škole, měl Brumbál proslov. "Milý studenti, Vánoce jsou za námi a čeká vás další učení. Letošní půlrok vás však čeká menší změna. Mám pro vás všechny, jak pro studenty, tak pro profesory, kterým jsem to také ještě neřekl, malé překvapení. S panem ministrem jsme se shodli, že by jsme letos mohli uspořádat soutěž v obraně proti černé magii." Studenty i profesory to zašumělo. Měli dobré téma k diskusi.
Marí zaskočilo. "Cože? Slyšela jsem dobře?" Vyhrkla. V tom šumu ji však slyšel jen přísedící Severus. "Ano, slyšeli to všichni v síni. Jsem zvědav, jak to bude vypadat. Vsadím se, že si nás Brumbál hned po tom svolá." "To udělal určitě, abych se nenudila." "Ta se tady někdy nudíš?" "Jistě, ty snad ne?" "A co úkoly, příprava na další hodinu a relaxace?" "Ty víš, co je to relaxace?" Provokovala. "Jistěže, jinak bych se tady zbláznil." "A ty ještě nejsi blázen?" Ledově se pousmál. "Nemám k tomu daleko, tak jak většina profesorského sboru." "Úkoly, přípravy i relaxace mi nezabírají tolik času, abych pak ještě něco nemohla dělat." "Tak si najdi koníčka." "Ty nějakého máš?" "Jistě, lektvary. Víc nepotřebuji." "Jistě, jistě…" Svůj rozhovor museli ukončit, neboť Brumbál pokračoval.
"Smí se účastnit všichni studenti od druhého ročníku nahoru." Tato zmínka stačila k další hlučné rozpravě. Až se trochu ztišili, Brumbál pokračoval. "Soutěž bude rozdělena do šesti kategorií, podle šesti ročníků. Účastnit se mohou všichni studenti. Za dozoru několika profesorů vás profesorka Nightová rozlosuje do dvojic, vítězové budou vždy postupovat a nejlepší dva postupují do soutěže. Zbylé informace se dozvíte později. Je čas jít spát." S tím se studenti zvedli a odcházeli do svých společenských místností.
Mariana se Severusem pomalu kráčeli do ředitelny, kde měli všichni profesoři sraz, aby se dozvěděli podrobnosti o soutěži. Přišli mezi posledními a posadili se na volná křesla. Jakmile dorazili všichni, Brumbál se dal do vysvětlování. "Tak dnes vám zde řeknu jen základní informace. Tato soutěž byl nápad pana ministra, pro poznání nových přátel a hlavně lidí, kteří čelí stejné hrozbě jako my. Půjde o přátelské zápasy a hlavně o porovnání výuky škol." Otočil se na Marí. "Vím, že jste zde nová, ale jak by jste hodnotila výuku našich studentů?" Všichni se otočili na Marí a čekali.
"Víte pane řediteli, řekla bych že v obraně jsou studenti nejvíce pozadu. Je to tím, že se jim každý rok mění profesoři, kteří né vždy byli kompetentní k výuce." "Například?" Zeptal se Brumbál. "Profesoři Lockhart a Umbridgeová. Chápu, že zbytek měl své háčky, ale studenty něco naučili." "Nějaké háčky?" Pronesl posměšně Snape. "Quirell nosil pod turbanem Voldemorta, Lupin je vlkodlak a Moody nebyl Moody. Tomu říkáš malé háčky?" "Takže se ti učení pana Lupina nelíbilo? Pro studenty to byl nejlepší profesor, ty sis párkrát mohl za něj učit, což bylo tvé největší přání a to že je vlkodlak nikomu nevadilo, dokud jsi to nevykecal." Hodlala se ho zastat. Dráždit Severuse ji bavilo. "Jak ty můžeš vědět, co se tehdy stalo." Marí se sladce usmála. "Mám své zdroje."
Hádku přerušil Brumbál. "Takže myslíte si, že studenti mají šanci to dohnat?" "Jistě, už jen proto, že bude ta soutěž. Mám už pár vytipovaných lidí o kterých si myslím, že budou nejlepší. Ale uvidíme, jestli mám pravdu." "Půjde o praktickou i teoretickou část. Studenti budou muset skládat zkoušku z testů, kouzel a soubojů. Z těch všech budou dostávat body, vyhodnocení bude podle kategorií." "A které školy se toho zúčastní Albusi?" Zeptala se Minerva. "Pokud vše dopadne podle plánů, tak by to mělo být pět škol. Krásnohůlky, Kruval, Káhira, Tokón a Salem. Zbytek škol buď nechtěl a nebo nemohl. Bylo to sjednané velmi na rychle a spousta z nich už měla jiné plány." "A kolik asi očekáváme studentů?" "No 5 škol, 6 ročníku a z každého dva studenti. Takže pokud dobře počítám je to šedesát studentů. Samozřejmě ještě profesoři obrany a možná někteří ředitelé." "Kde je všechny ubytujeme?" Zeptala se Marí. "Vím, že při turnaji bydleli krásnohůlky v kočáře a kruvalští na lodi, ale ten zbytek?" "To už jsou organizační detaily, které se vyřeší postupe času. Soutěž by se měla konat kolem února až března. Přesný termín se ještě domluví. Tak to je vše. Děkuji." S tím se všichni rozešli.
Marí kráčela směrem od ředitelny tichými chodbami. "Počkej!" Ozvalo se za ní. Otočila se, kdo to na ni volá. Byl to Severus. S ďábelským výrazem na tváři a vlajícím pláštěm za sebou. Spousta studentů by tento pohled nesnesla. Značilo to velké nebezpečí. "Co potřebujete, kolego?" Zeptala se odměřeně. Jejich roztržka v ředitelně mezi nimi stále vřela. "Musíme si promluvit. O samotě." Marí zvedla obočí. "Mám se začít bát?" "Měla bys." "Tohle zastrašování si nech na studenty. Na mě to nezabírá." Chvíli si ji měřil ledovým pohledem, ale potom svůj výraz trochu zjemnil. "To je lepší." Konstatovala. "U mě nebo u tebe?" "U mně." Pomalu sešli tajnými chodbami až do sklepení. Severus otevřel kabinet a pustil ji dovnitř. "Posaď se prosím. Dáš si něco k pití?" Překvapeně na něj koukala. "Já myslela, že my chceš za něco nadat a místo toho to vypadá na rande." Severus, který zrovna pil se zakuckal. Mariana vyprskla smíchy. "Čemu se směješ?" Řekl jakmile popadl dech. "Jsi jako skála, přes kterou nic neprojde, ale člověk řekne slovo rande a jsi hotový."
"Tak aby tě přešel smích, chci si promluvit o tom dnešku." "Co se stalo dneska?" Zeptala se nechápavě. "Nedělej, že nevíš. Z té hádky jsi ještě nevychladla. Vidím to na tobě.." "Ale já se nehádala. Jen jsem konstatovala fakta, která vím." Snape si odfrkl. "V tom případě by mě zajímalo, jak jsi k těm faktům přišla?" Chvíli byla ticho a po jeho ledovém pohledu konečně promluvila. "No prostě mám svoje zdroje." "Nezdá se ti, že ty zdroje mohou být trochu lživé?" "A v čem? V těch profesorech nebo v mém názoru na Lupina?" "Oboje." "Tak to si dovolím nesouhlasit. Nikdy bych netvrdila něco, co nemám ověřeno od více než dvou zdrojů." "Takže tím chceš říct, že ti to potvrdilo více lidí?" "Co jsem řekla, to jsem řekla. Myslím si, že jsi dost inteligentní, abys to pochopil sám bez mých vysvětlivek." Snape uprostřed chůze ztuhl a zíral na ni. "Nemyslíš, že to trochu přeháníš?" Vyjel na ni. Marí se postavila a přešla blízko k němu. "Ne, to si nemyslím." "Kdyby si tohle kdokoli dovolil, okamžitě bych po něm chtěl omluvu!" Marí se ještě o krok přiblížila. "Donuť mě!" Řekla vyzývavě. Severus jí chtěl něco odseknout, když se zasekl.
"Co je to za vůni? Je nová, že?" Zeptal se najednou. Marí na něj překvapeně koukala. "Odkdy ty si všímáš jakou používám vůni?" Snape se trochu zarazil. Právě na sebe prozradil něco, co nechtěl, aby věděla. Bylo ticho. Neměl se k odpovědi. "Je to směs lučního kvítí. Vlastní výroba." Snape zdvihl obočí. "Takže ty si sama vyrábíš voňavky?" "Nejenom. To víš, když mě přepadla nuda.." Pomalu k ní přistoupil blíž. Cítil tu její vůni. "Sedmikrásky, jitrocel, přeslička a ..co je to poslední?" "Řešnice luční." Šeptla. "Má oblíbená." "Jak vypadá?" Zeptal se. "Je vysoká 20-45 centimetrů, řapíkaté listy má v přízemní růžici, květenství je v hroznu. 7-20 květů barvy slabě růžově fialové nebo bílé. Jemně voní." Pohlédla mu do očí. V tu chvíli měl pocit, že se v nich ztrácí. Její hnědé oči…tak hluboké. Najednou, jakoby ho opustil zdravý rozum. Natáhl k ní ruku a chytl ji za bradu. Nevzpouzela se. Čekala, co udělá. Pomalu se k ní přiblížil a jejich rty se spojily v letmém dotyku. Byla to jen taková zkouška, co udělá. Pomalu se odtáhl a pohlédl na ni. Chvíli překvapeně koukala, ale pak mu polibek opětovala. Tentokrát byl mnohem procítěnější. Nakonec mu dala ruce kolem krku a on si jí přisunul rukama kolem pasu…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 katie katie | 8. dubna 2007 v 9:06 | Reagovat

týjo to se teda rozjelo jinak super nádherná kapitola už se nemohu dočkat na další

2 pasu-Hanka pasu-Hanka | Web | 8. dubna 2007 v 10:17 | Reagovat

téda...tak to je hustý! Moc se mi to líbí. Fakt super

3 aenda aenda | E-mail | Web | 8. dubna 2007 v 10:37 | Reagovat

no konečně se daj dohromady...snad... je to super povídka

4 Areneis Areneis | E-mail | Web | 8. dubna 2007 v 11:34 | Reagovat

supéééér

5 Giner Giner | Web | 10. dubna 2007 v 12:49 | Reagovat

Skvělá kapitolka:-) Kdy bude pokračování?

6 kaikatra kaikatra | Web | 12. května 2008 v 12:11 | Reagovat

to je sladky!!!!!!!!!!!!! Jen tak dal!!!

7 Santana Santana | Web | 20. března 2009 v 13:35 | Reagovat

skvělí jsem zvědavá na pokráčko

8 DEwA>3 DEwA>3 | Web | 3. prosince 2009 v 18:52 | Reagovat

pááni další díleK..xD

9 snape anonym snape anonym | 2. ledna 2011 v 20:50 | Reagovat

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.